cz en
Volejte na +420 602 280 714 Pište na info@fa-havlicek.cz

Schodiště a zábradlí

Schodiště a schody se významně podílí na celkovém estetickém dojmu vstupních hal a pokojů. Originální, elegantní a bytelná schodiště budou nepřehlédnutelnou součástí vašeho domova. Výroba schodů je jednou z našich hlavních činností.

Realizace schodů

Schody, schodiště a zábradlí montujeme po celé České republice. Naše realizace najdete ve městech Praha, Brno, Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Olomouc, Svitavy, Litomyšl, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Zlín, Znojmo, Hodonín, Břeclav, Liberec, Teplice, Most, Karlovy Vary, Cheb, Ústí nad Labem, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Jihlava a další menší města a vesnice. Schodiště také vyvážíme do jiných zemí, jako je Slovensko, Anglie, Kazachstán, Rakousko a Německo. 

 

Záruka 5 let

Našim výrobkům věříme. Na schodiště poskytujeme záruku 60 měsíců.

 

Termíny dodání

4 -6 týdnů - jednoduché schodiště

8-12 týdnů - točité a obloukové schodiště

16 týdnů - atypické schodiště

 

Madla

Nedílnou součástí dřevěných schodišť jsou také madla, která mají nejen praktickou, ale také estetickou funkci. Další informace o madlech najdete zde - Madla

 

Výplně zábradlí

Součástí našich schodišť je samozřejmě také vkusné zábradlí. Výplň zábradlí může být dřevěná, skleněná, kovaná nebo z mosazi, z nerezu či z oceli s povrchovou úpravou. Další informace o výplních zábradlí najdete zde - Zábradlí

 

Certifikáty

Na výrobu schodů a schodišť máme již od roku 2004 vydaný certifikát č. 1149/222/§5/2004, který slouží jako doklad o shodě výrobků. Vyžadujte tento certifikát také u konkurenčních firem! Vydání tomuto certifikátu předcházelo mnoho zkoušek a testů, odolnosti a konstrukční pevnosti našich výrobků.

 

Vhodný materiál na schody a schodiště

Na schodiště je nejvhodnější tvrdý materiál. Nejčastěji schodiště vyrábíme z materiálu DUB. Hodí se však i BUK a to zejména do moderních interiérů. Dále pak je možné použít jasan, jilm a javor. Z exotických materiálů pak svoji kresbou vyniká americký  ořech a co se týče odolnosti tak jatoba nebo iroko.

 

Jak vyrábíme schodiště?

  1. Spárovka průběžná – používá se u levnějších variant. Na povrchu dílců jsou zřetelně viditelná napojení. Hmota spárovky se skládá z většího množství masívních hranolků napojovaných pouze od šířky (šířka jednotlivých hranolků je min. 30mm). Tloušťka použité spárovky je 40mm.
  2. Silná dýha v kombinaci s masivem – používá se u luxusních variant, kde se klade důraz na estetiku. Jedná se o sendvičový systém – smrková spárovka olepená tvrdým masivem 30mm a plochy jsou odýhované 1,5mm silnou dýhou. Tím se docílí jednotného a velmi estetického vzhledu bočních schodnic a nášlapů schodiště. Tato technologie také zaručuje vysokou konstrukční stabilitu. Tloušťka použitého sendvičového systému je 50mm. Tato výroba je velice náročná a tomu i odpovídá poměrně vyšší cena.
  3. Ostatní komponenty jako šprdlinky, madla, sloupky a lišty jsou z masivu. 

Vzorec pro výpočet schodiště

2 x V + Š = 630 mm (v – výška stupně, š – šířka stupně)

Šířka stupně se měří na nástupní čáře cca 400 mm od boku schodišťového ramene. U užších schodišť se s nástupní čárou obvykle uvažuje přesně na středu. Podchodná výška by měla být cca 2100 mm, je však běžné, vzhledem ke stávajícím stísněným prostorům, použít i menší výšku.

Schodiště na zakázku

výroba schodiště na zakázku, luxusní schodiště, rustikální schodiště, moderní schodiště, zakázková výroba schodišť, masivní schodiště, schody, zábradlí, schodiště na míru, schody na míru, točité schodiště, točité schody, schodiště, dřevěné schodiště, dřevěné schody, zábradlí na schodiště, vřetenové schodiště, vřetenové schody

Design a vzhled schodiště

Vzhled schodiště je možné provést v několika variantách.

  1. Běžné provedení – přírodní nebo mořená povrchová úprava s polyuretanovým lakem, polomat
  2. Krycí barva– odstín dle vzorníku RAL, povrchová úprava polyuretanovým lakem, polomat
  3. Osmovosk – přírodní nebo tónovaný olejovosk, polomat
  4. Vysoký lesk – přírodní, mořený nebo dle RAL, základ POLYESTER, finální vrstva polyuretanovým lakem, leštění
  5. Patinovaný vzhled – přírodní nebo mořená povrchová úprava s polyuretanovým lakem, polomat, patinování
  6. Robustní otesaný vzhled – přírodní nebo mořená povrchová úprava s polyuretanovým lakem, polomat, přiznané suky a praskliny, imitace otesání
  7. Katrovaný vzhled – přírodní nebo mořená povrchová úprava s polyuretanovým lakem, polomat, katrování

Napište nám pomocí formuláře

*
*
*

Prohlédněte si fotogalerii

Na nás se můžete spolehnout

Dlouholetá tradice
již od 1987

Tým vlastních
projektantů

Kreativní přístup
v oblasti designu

Komplexní řešení
zakázek na klíč

Používání profesionálního
software

Certifikáty podložená
odbornost

Využití pouze kvalitních
materiálů

Působnost
po celé Evropě

Kontakty


Havlíček truhlářství s.r.o.
Telefon: +420 461 526 335
Email: info@fa-havlicek.czVítějeves 214
569 06 Vítějeves (okr. Svitavy)
(zobrazit mapu)
IČ: 27460983
DIČ: CZ27460983

Copyright © 2019 Truhlářství Petr Havlíček Redakční systém vytvořil Jan Čech & grafický návrh Filip Košnar