Dřevěné schody

Dřevěná schodiště si zákazníci nejčastěji nechávají vyrábět z dubového dřeva, oblíbený je ale taky buk či jasan. Podívejte se na oblíbené konstrukce a tvary. 

Dřevěné schody a schodiště z Truhlárny Havlíček


Nejčastěji zákazníkům vyrábíme dubové schody. Nabízejí celou řadu zajímavých konstrukčních návrhů. Používáme ale i další dřeva jako jasan, jilm, buk nebo exotické druhy. Nejoblíbenější konstrukce dřevěných schodů u našich zákazníků jsou lomené nebo samonosné

Do luxusně zařízených interiérů je vhodným prvkem moderní dřevěné schodiště, do kterého se dají zakomponovat zajímavé prvky a tím ho ozvláštnit a dodat mu originální vzhled. Specializujeme se ale taky na výrobu rustikálních schodišť. Cena za dřevěné schody bývá velice příznivá, a i tento důvod přispívá k jejich oblíbenosti. Samozřejmě ale cena schodiště se liší podle toho, z jakého dřeva je pro vás budeme vyrábět. 

Dřevo je variabilní materiál

Druhy dřeva, které v naší truhlárně na výrobu schodišť nejčastěji používáme, jsou: 

  • dubové
  • bukové. 
  • jasanové, 
  • jilmové, 
  • javorové, 
  • exotické druhy (americký ořech, jatoba a iroko). 

Co se týká konstrukce schodiště, jednou z možností je samonosné dřevěné schodiště, které se vyznačuje především tím, že pro něj není nutné konstruovat podpěrnou část. Tím pádem se snáze přizpůsobí prostoru. Masivní schody se dají také dobře zakomponovat do jakéhokoliv typu interiéru.

• Schodiště ze dřeva se shodnou s venkovskou chalupou i moderně zařízeným domem.
Schody masiv jsou prostě současným trendem i z toho důvodu, že cena za dřevěné schody většinou zákazníky příjemně překvapí.

Schody s dřevěnou nosnou konstrukcí

1. Zigzag schodiště

2. Zadlabané schodiště

3. Sedlové schodiště

4. Páteřové schodiště

5. Schodiště bez schodnic

Zigzag (chcete-li cikcak) dřevěné schodiště

atraktivní a moderní vzhled. Je možné vyrobit jej ze všech výše zmíněných druhů dřev. 

Oblíbená je kombinace s celoskleněným či nerezovým zábradlím nebo s kovovými svislými pruty. V porovnání s ostatními druhy schodišť je jednodušší na výrobu, ale složitější na kotvení – nosnou část z velké části přebírá zábradlí.  Pokud však schodiště správně naplánujete, například s pomocí u nás v truhlárně, nebude to žádný problém. Je možné tohle schodiště vyrobit i s mezipodestou, případně v obloukové variantě. 

Zigzag dřevěné schodiště

Zadlabané dřevěné schodiště 

Nejčastější typ konstrukce, který vyrábíme. Konstrukce je velmi stabilní. Dá se vyrobit ze všech výše zmíněných druhů dřeva, dají se taky různě kombinovat materiály. Například schodnice můžou být kovové. Oproti sedlové konstrukci jsou zadlabané schody o něco málo levnější. S touto konstrukcí umíme vyrobit všechny typy schodišť

Velmi oblíbená je kombinace se soustruženým dřevěným zábradlím nebo s kovanými šprušlemi

Zadlabané dřevěné schodiště

Sedlové dřevěné schodiště 

rustikální vzhled, hodí se do starších a klasicky zařízených interiérů. nosná konstrukce je velmi stabilní. Vyrábíme je ze všech výše uvedených druhů dřev. Dřevěnou nosnou konstrukci lez kombinovat například s kovovými schodnicemi. Oproti zadlabaným schodnicím jsou sedlové o něco dražší. S touto konstrukcí umíme vyrobit všechny typy schodišť

Velmi oblíbená je kombinace se soustruženým dřevěným nebo s kovaným zábradlím.

Sedlové dřevěné schodiště

Páteřové schodiště 

Má zajímavý vzhled, protože nosná konstrukce není po stranách, ale uprostřed. Připomíná páteř nesoucí obratle, proto se mu říká páteřové. Vizuálně působí odlehčeněji, ale je důležité správně ukotvit nosnou páteř. Dobře funguje v moderních vzdušně a jednoduše zařízených interiérech. Vyrábíme je ze všech výše uvedených druhů dřev. Páteř může být kovová. Oproti ostatním schodištím s dřevěnou konstrukcí je cenově nákladnější. S touto konstrukcí umíme vyrobit všechny typy schodišť

Velmi oblíbená je kombinace se skleněným nebo nerezovým zábradlím

Páteřové schodiště

Schodiště bez schodnic 

Má zajímavý vzhled, je jednoduché a vzdušné. Místnost s takovým schodištěm nikdy nebude tmavá a ponurá. Tím, že nejsou jednotlivé stupně nejsou nijak spojené, nepřenáší zatížení. Typem schodiště bez schodnic je vetknuté schodiště, které má stupnice ukotvené pouze do jedné nosné zdi. Vetknuté schodiště se do zdi kotví vysokopevnostními šrouby nebo chemickými kotvami. Lze instalovat do betonových a zděných stěn včetně dřevostaveb. Problémová instalace bývá u ytongu. V některých případech může být schodiště ukotveno i z druhé strany (například vertikálními ocelovými pruty), pak není nutné stupnice do nosné stěny kotvit.

Schodiště bez schodnic

Prohlédněte si fotogalerii

Napište nám pomocí formuláře

*
*
*

Na nás se můžete spolehnout

Dlouholetá tradice
již od 1987

Tým vlastních
projektantů

Kreativní přístup
v oblasti designu

Komplexní řešení
zakázek na klíč

Používání profesionálního
software

Certifikáty podložená
odbornost

Využití pouze kvalitních
materiálů

Působnost
po celé Evropě

Kontakty


Havlíček truhlářství s.r.o.
Telefon: +420 461 526 335
Email: info@fa-havlicek.czVítějeves 214
569 06 Vítějeves (okr. Svitavy)
(zobrazit mapu)
IČ: 27460983
DIČ: CZ27460983