Jak poznat kvalitního truhláře

Komu svěřit výrobu masivního nábytku na míru? Osvědčenému truhláři. Jak ho ale najít?

Truhlář, u kterého se rozhodnete poptat výrobu nábytku, by měl pracovat se dřevem, ze kterého nábytek chcete, používat osvědčené značky kování a měl by umět poradit s otázkami ohledně výběru materiálu i návrhu nábytku. Taky by se vám mělo líbit jeho portfolio produktů. 

Co si přečtete

  • Podle čeho poznat kvalitního truhláře
  • Jak poznat kvalitní masivní nábytek
  • Co může nabídnout truhlárna Havlíček

Kvalitní nábytek od truhláře

Dobrý truhlář má dobré reference

Každý truhlář nebo každá truhlárna se specializují na konkrétní typy výrobků a na práci s určitými materiály. Proto je dobré mít představu o tom, co si přejete nechat vyrobit, a podle toho vyhledat truhlárnu. Na webových stránkách se můžete podívat na reference a fotky realizací. Pokud máte osobní doporučení, zajděte se podívat na výrobek k tomu, kdo si jej pochvaluje, nebo si domluvte schůzku přímo u truhláře. Rovnou si tam omrknete materiály, se kterými pracuje, jejich povrchové úpravy a zeptáte se na výhody jednotlivých surovin.

Máte-li na nový nábytek omezený rozpočet, řekněte to truhláři rovnou. Navrhne vám cenově přijatelné řešení.

Pokud si nejste jistí, poptejte výrobu nábytku ve dvou truhlárnách a pak porovnejte jejich doporučení a cenové nabídky. Nemusí platit to, že dražší masivní nábytek je automaticky kvalitnější. Na druhou stranu cena musí být adekvátní práci a spotřebovanému materiálu.

Pokud si necháváte vyrobit nábytek, který musí být na míru přesný (vestavěná skříň, kuchyňská linka, schodiště), pamatujte na to, že kvalitní truhlář si přijede prostor sám zaměřit. Musí totiž vychytat nejen přesné rozměry, ale taky třeba úhly stěn, umístění zásuvek nebo třeba vývodu vody (pokud bude vyrábět kuchyň).

Schodiště od truhláře

Jak poznat kvalitní masivní nábytek

Zkontrolujte materiál, spáry, povrch, cenu a kování.

Povrch by měl být správně obroušený bez ostrých hran a s pečlivě očištěným lepidlem. Konstrukce by měla být pevná, žádné rozviklané části. Cena masivního nábytku musí odpovídat. Bude vyšší než u podobných typů nábytku z lamina, dřevotřísky a jiných levnějších materiálů.

Materiál je třeba volit po konzultaci s odborníkem. Obecně platí, že pro velmi namáhané kousky nábytku jako jsou postele či schody se nehodí měkké dřevo.

Pokud je nábytek vyrobený ze spárovek (masivních desek) nebo lamel, spáry by měly mít stejné rozestupy a být v rovné linii.

Kvalitní nábytek od truhláře

Důležité je i kování. Díky kvalitnímu kování se budou správně fungovat výklopy, dvířka, zásuvky či závěsy. Zjistěte si tedy, jakou značku kování daná truhlárna používá a ověřte, že se jedná o kvalitní značku. Kvalitní kování by mělo vydržet minimálně stejně dlouho jako nábytek sám. Při užívání poznáte kvalitní kování tak, že se hladce a plynuje otevírají i zavírají nebo zasouvají pohyblivé části (dvířka, zásuvky, výklopy).

Co může nabídnout Truhlárna Havlíček

  • Specializujeme se na výrobu dřevěných schodišť, krbových a stropních obkladů, vyrábíme ale taky interiérové a exteriérové dveře, celé nábytkové série,
  • fungujeme od roku 1987,
  • máme tým vlastních projektantů,
  • vyrábíme výhradně z kvalitních materiálů,
  • používáme profesionální software,
  • pracujeme ručně i na CNC strojích,
  • na povrchovou úpravu používáme kvalitní laky a oleje.

Napište nám pomocí formuláře

*
*
*

Kontakty


Havlíček truhlářství s.r.o.
Telefon: +420 461 526 335
Email: info@fa-havlicek.czVítějeves 214
569 06 Vítějeves (okr. Svitavy)
(zobrazit mapu)
IČ: 27460983
DIČ: CZ27460983