Typy interiérových schodišť ze dřeva

Vybíráte vhodné schodiště do nového nebo rekonstruovaného interiéru? Dal vám projektant na výběr z více možností a nevíte, jaké schody zvolit? Podívejte se na typy dřevěných schodišť, jejich výhody a nevýhody a rozhodněte se pro tu správnou variantu při spojování dvou domovních pater.

Přímá schodiště

Přímé schodiště do interiéru je cenově příznivá klasika snadná na výrobu i údržbu. Z hlediska uživatelského pohodlí a bezpečnosti je vhodné do prostor, kde se pohybují děti nebo starší lidé, kteří ocení široká stupadla a žádné točky. Praktické je také při stěhování nábytku.

V moderním bytě zvýrazní rovné symetrické linie přímého schodiště a jeho zábradlí design interiéru, na druhou stranu není u přímých schodišť příliš prostoru pro kreativitu.
Přímé schodiště je poměrně náročné na prostor, proto jsou do menších prostor častěji navrhovaná schodiště točitá či lomená.

Točitá a oblouková schodiště

U točitých a obloukových schodišť se naskýtá možnost na neotřelý a originální design. Točité schodiště je snadno umístitelné i do menšího prostoru, naopak obloukové schodiště je dominantou interiéru, je-li kolem půdorysu dostatečný prostor, aby schody vynikly. Pro truhláře je výroba zatočených schodišť náročná, ale výsledek stojí za to.

Na druhou stranu je u zatočených schodišť nutné dbát na bezpečnost, především využívají-li je malé děti nebo osoby s omezenou schopností pohybu. Další nevýhodou kulatých schodišť je omezený prostor pro manipulaci s nábytkem a dalšími věcmi při stěhování.

Jak probíhá výroba točitého schodiště?
Chci se podívat

Umístění točitých a obloukových schodů do vnitřních prostor doporučujeme pečlivě promyslet. Tvar schodiště musí souznít s celkovým designem interiéru. Pokud si nejste jistí, jak správně vybrat a naplánovat schodiště do interiéru, využijte rad zkušených projektantů nebo vám rádi poradíme v naší truhlárně.

Jak probíhá výroba obloukového schodiště?
Chci se podívat

Speciálním typem zatočeného schodiště je schodiště vřetenové, jehož stupně jsou ukotvené do středového nosného prvku. Jde o ozdobná schodiště náročná na technologii výroby, ale investice do podobných kousků se vyplatí, protože se ihned po instalaci stávají dominantou místnosti.

Jak probíhá výroba vřetenového schodiště?
Chci se podívat

Lomená schodiště

Výhodou lomených schodišť oproti přímým je jejich prostorová úspornost na úkor uživatelského pohodlí. Nejčastější způsoby lomení jsou U nebo L. Součástí takovýchto typů schodišť jsou obvykle nástupní či výstupní podesty nebo mezipodesty.

Jak probíhá výroba lomeného schodiště?
Chci se podívat

 

Napište nám pomocí formuláře

*
*
*

Kontakty


Havlíček truhlářství s.r.o.
Telefon: +420 461 526 335
Email: info@fa-havlicek.czVítějeves 214
569 06 Vítějeves (okr. Svitavy)
(zobrazit mapu)
IČ: 27460983
DIČ: CZ27460983